Dla biznesu o mediacji

O tym, że warto mediować przekonywali przedsiębiorców samorządowcy i mediatorzy.
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, zorganizowane 19 marca przez Starostwo Krapkowickie wraz z Opolską Izbą Gospodarczą, było okazją do zaprezentowania działalności Wojewódzkiego CAM w Opolu i… siły mediacji.
Gospodarzami spotkania byli: Starosta Krapkowicki Maciej Sonik, Wicestarosta Sabina Gorzkulla  oraz prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Henryk Galwas. Przedsiębiorcy, którzy licznie  przybyli do siedziby starostwa mieli okazję wysłuchać nie tylko krótkich prezentacji dotyczących biznesu od przedstawicieli firm  oraz instytucji jak m.in.  Urząd Skarbowy, Powiatowy Urząd Pracy oraz ekspertów podatkowych, ale również poznać, cym jest arbitraż i mediacja.
Temat mediacji gospodarczych zaprezentowała dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Opolu,  Ewa Kosowska Korniak.  Prezes Galwas w swoim wstąpieniu podziękował starostom krapkowickim za profesjonalne podejście do swojej działalności, podkreślił również jak mocno reprezentowana jest OIG na terenie Krapkowic gdzie  w porównaniu do innych miast Opolszczyzny  Izba ma największą  ilość zrzeszonych  członków. W Starostwie Krapkowickim OIG ma swój punkt informacyjny, który przyjmuje przedsiębiorców w godzinach urzędowych starostwa.
Spotkanie w Krapkowicach pokazuje jak ważne dla promowania mediacji jest współdziałanie samorządów lokalnych z biznesem.