Szkolenia w CAM

W ramach projektu Centrum Arbitrażu i Mediacji przeprowadziliśmy już pierwsze szkolenia dla pracowników sądów i prokuratury z województwa opolskiego.
Szkolenia odbywały się w hotelu „Dębowe Wzgórze” w Jarnołtówku na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. Tematyka szkoleń dotyczyła przeprowadzania mediacji cywilnych i gospodarczych. W szkoleniach udział wzięli sędziowie i inni pracownicy sądów oraz i prokuratorzy i inni pracownicy prokuratur. Ogółem przeszkolono 74 pracowników sądów i prokuratur.
Uczestnicy szkoleń w kameralnych warunkach zgłębiali wiedze dotyczącą istoty mediacji. Dzięki czemu mieli oni również okazję do usprawnienia własnej komunikacji interpersonalnej oraz doskonalenia się w umiejętności prowadzenia mediacji.
Szkolenia miały charakter wykładów i ćwiczeń , co pozwoliło na bazie konkretnych przykładów wejść uczestnikom w rolę mediatorów. W ciągu dwóch dni szkoleniowych, uczestnicy indywidualnie i w grupach pracowali nad poznawaniem własnej osobowości, osobowości stron postępowania mediacyjnego, metod aktywizujących i wspomagających proces mediacyjny.
Szkolenia prowadziła dr Ewa Kosowska – Korniak, mediatorka sądowa i trener mediacji oraz Grażyna Górska, mediator stały z długoletnim doświadczeniem w mediacjach cywilnych i sądowych.
Kolejne szkolenia z zakresu mediacji , ale dla mediatorów odbędą się w styczniu 2019r Już dziś zapraszamy serdecznie o zgłaszanie się na nie mediatorów. Informacja o terminach i zgłoszeniach na naszej stronie w zakładce Szkolenia.
Przed nami panel dyskusyjny MEDIACJE W BIZNESIE – CZY WARTO?, który odbędzie się 18 grudnia br. Uczestnikami panelu będą , sędziowie, prokuratorzy, przedsiębiorcy, mediatorzy oraz inne osoby zainteresowane problematyką prowadzenia mediacji w sprawach gospodarczych. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swego uczestnictwa.